غفلت‌های فرهنگی «خسارت‌بار» خواهد بود/ باید راهبرد دقیق و هوشمندانه داشته باشیم.
پنجشنبه 2 خرداد 1398
  • اصول گرایی مصلحانه و اصلاحات اصول گرایانه در هم تنیده هستند - مقام معظم رهبری (1385)
  • این سایت تنها پایگاه اطلاع رسانی جبهه اصول گرایان اصلاح طلب می باشد.
  • عاشقان ولایت خادمان ملت
  • با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم.

سیدعلی سیدی رکنی دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح طلب در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره موضوع فرهنگ در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب جمهوری اسلامی یک انقلاب اقتصادی، نظامی و یا سیاسی صرف نبود، اگر به سال 57 بازگردیم مشاهده می کنیم که انقلاب ما به صورت خودجوش از متن مردم شکل گرفت و یک انقلاب دینی و فرهنگی بود.

او ادامه داد: کشورهایی که بر اساس مسائل اقتصادی و نظامی شکل گرفته اند همگی بعد از گذشت مدتی به مشکل خورده اند اما انقلاب مردم ایران به دلیل فرهنگی بودن، ماندگار است و باید به این مقولات توجه جدی کرد.

وی با بیان اینکه رهبری انقلاب با تاکید بر مباحثی نظیر شبیخون و قتل عام فرهنگی، دغدغه جدی خود را بیان کردنده‌اند، اظهار داشت: در این دوره رهبری انقلاب یک نوع حساسیت عمقی را نسبت به مشکلات فرهنگی مطرح فرمودند که لازم است کارگزاران نظام، دشمن‌شناسی را اساس کار خود قرار دهند و در برابر جریانات نرم، باهوش عمل کنند.

سیدی رکنی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب از جنگ نظامی ناامید شده‌اند، افزود: جنگ امروز، جنگ فرهنگی است و ابزار دشمنان تغییر کرده است. امروز امواج ماهواره‌ای و رسانه‌ای به سوی کشور سرازیر شده‌اند و  بیگانگان قصد دارند ارزش‌ها را مورد هدف قرار دهند، به این ترتیب دیگر نمی‌توانیم با ابزار سابق مقابله به مثل کنیم و لازم است نگرش خود را تغییر دهیم.

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح طلب با تاکید بر اینکه نسبت به موضوعات فرهنگی بی توجهی شده است، بیان کرد: در حوزه کتاب، سینما، موسیقی و تئاتر نتوانسته ایم خوراک مطلوب و درشان نظام اسلامی را فراهم کنیم، رهبر معظم انقلاب بخوبی و بحق راه را نشان داده اند و باید با وسایلی که در اختیار داریم در مقابل موج عظیم شبیخون فرهنگی ایستادگی کرده و ارزش های اصیل انقلاب اسلامی را به نسل جوان بهتر معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید در زمینه حل مشکلات فرهنگی از موازی کاری اجنتاب کنند، اضافه کرد: کشور امروز نیاز به یک مهندسی فرهنگی عمیق دارد. در شرایطی که دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده می کند تنها با یک راهبرد هوشمندانه و دقیق می‌توانیم به موفقیت برسیم.

سیدی رکنی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه ها باید با یکدیگر هماهنگ کنند، تصریح کرد: به عنوان نمونه می‌بینیم که چند وزارتخانه در یک حوزه دخالت می کنند در حالیکه باید کار را به اهل آن سپرد و باید یک نهاد بطور جدی سیاست‌ها را عملیاتی کند.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ باید به عنوان دغدغه اصلی دستگاه های مسئول در نظر گرفته شود زیرا مقام معظم رهبری با هشدارهایی که همواره داده اند ما را از خطرات آگاه کرده اند و غفلت از این هشدارها می تواند ما را از نظر فرهنگی دچار خسارت کند.

دیدگاه شما درباره این مطلب :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی جبهه مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است