سیدی رکنی: عده‌ای خودسر می‌خواهند کام شیرین ملت را تلخ کنند
يكشنبه 26 خرداد 1398
  • اصول گرایی مصلحانه و اصلاحات اصول گرایانه در هم تنیده هستند - مقام معظم رهبری (1385)
  • این سایت تنها پایگاه اطلاع رسانی جبهه اصول گرایان اصلاح طلب می باشد.
  • عاشقان ولایت خادمان ملت
  • با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم.

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب با اشاره به برخی حرکت‌های افراطی در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: هرگاه ملت به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کرده و توفیقات ارزشمندی کسب می‌کند، عده‌ای خودسر تلاش می‌کنند با رفتارهای نابخردانه خود کام شیرین ملت و نظام را تلخ کنند.

 

سیدعلی سیدی رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به حرکت‌های افراطی که به عنوان حرکات خودجوش در مراسم مختلف از جمله راهپیمایی 22 بهمن صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این حرکات نشان‌دهنده این است که هنوز ریشه‌های خودسری و رفتارهای خودسرانه در جامعه ما خشکانده نشده است.

 

وی با بیان اینکه "هرگاه ملت و نظام جمهوری اسلامی به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کرده و توفیقات ارزشمندی کسب می‌کنند، این ریشه‌های خطرناک خودسرانه وارد میدان می‌شوند"، گفت: عده‌ای خودسر در تلاشند که با رفتارهای نابخردانه خود کام شیرین ملت و نظام در کسب توفیقات بسیار ارزشمند را تلخ کنند.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه "هرگونه حمله و هجمه به دولت، حمله و هجمه به اساس حکومت، انقلاب و نظام است"، تصریح کرد: قطعاً مردم فهیم ما با ایستادگی در برابر رفتارهای خودسرانه و حملات متعدد به دولت نظام اسلامی اجازه نمی‌دهند که کسی مانع پیشرفت و توسعه آنها شود.

 

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب در ادامه با تاکید بر اینکه "میان حمله و هجمه با نقد منصفانه تفاوت‌های زیادی وجود دارد"، تصریح کرد: نقد منصفانه از مجاری اخلاقی و قانونی می‌تواند موجبات پیشرفت و توسعه یک کشور را فراهم کند اما حمله و هجمه نمی‌تواند چنین نتیجه‌ای داشته باشد.

 

سیدی رکنی به برخی شعارهای مطرح شده در راهپیمایی 22 بهمن در مخالفت با نتایج مذاکرات ژنو اشاره کرد و افزود: قیام در مقابل تأییدات رهبری نه تنها توهین به ملت و نظام بلکه توهین به فرامین رهبری است. اینگونه رفتارهای نابخردانه توهین و جسارتی نابخشودنی به فرمان مقام معظم رهبری است. جایی که مقام معظم رهبری مذاکرات هسته‌ای را تأیید می‌کنند و این تیم را فرزندان ملت لقب می‌دهند، دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند به نام دفاع از اسلام و ولایت به فرامین ولی‌فقیه توهین و جسارت کند.

 

این فعال سیاسی با اشاره به سهم احزاب و رسانه‌ها در کنترل این حرکات، اظهار کرد: امروز کارشناسان، تحلیلگران و مفسران امور سیاسی کشور به خواب رفته و همچنین رسانه‌ها نیز در برابر موضوعاتی این‌چنین بی‌توجه شده‌اند. امروز زمان آن فرا رسیده است که رسانه‌های کشور به سراغ کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بروند تا ضمن تحلیل فضای کشور و پیشگیری از به وقوع پیوستن حرکات خودسرانه و افراطی، مردم را نسبت به اهداف گروه‌های افراطی آگاه سازند.

 

وی با بیان اینکه "مردم همواره به صورت خودجوش به اینگونه رفتارهای خودسر و افراطی پاسخ می‌دهند و هیچگاه منتظر اجازه از دستگاهی نمی‌شوند"، گفت: مردم همواره دستور خود را از رهبری و توجه به بیانات ایشان می‌گیرند؛ در نتیجه آنها همیشه بیدار و هوشیار هستند و در مواقع لزوم برخوردهای لازم را انجام می‌دهند.

 

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی و نظارتی به عنوان دو دستگاه شاخص و مهم باید ضمن برخورد قاطعانه با این حرکت‌های افراطی و گروه‌های خودسر اقدامات لازم را انجام دهند.

 

سیدی رکنی در پایان گفت: کارشناسان سیاسی، احزاب، گروه‌ها و رسانه‌ها نیز می‌توانند با همکاری با یکدیگر برای یک بار هم که شده به حل این معضل بپردازند و در جهت تبیین افکار عمومی، گردهمایی‌ها، جلسات و کرسی‌های آزاداندیشی مختلفی برگزار کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه شما درباره این مطلب :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی جبهه مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است