سیدی رکنی: بستر مناسب برای فعالیت‌های حزبی در حال تحول است
شنبه 31 فروردين 1398
  • اصول گرایی مصلحانه و اصلاحات اصول گرایانه در هم تنیده هستند - مقام معظم رهبری (1385)
  • این سایت تنها پایگاه اطلاع رسانی جبهه اصول گرایان اصلاح طلب می باشد.
  • عاشقان ولایت خادمان ملت
  • با ولایت زنده ایم ، تا زنده ایم.

کد مطلب : 248

تاریخ : 1392/08/05 - 10:06:26

نسخه قابل چاپ

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب:درگفتگوبا ایسنا

سیدی رکنی: بستر مناسب برای فعالیت‌های حزبی در حال تحول است

 

سیدی رکنی: بستر مناسب برای فعالیت‌های حزبی در حال تحول است

سرویس : سیاسی - سیاست داخلی

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب با بیان اینکه "در دولت گذشته هیچ‌گاه شرایط برای فعالیت احزاب به معنای درست آن وجود نداشت"، اظهار کرد: دولت فعلی، احزاب به دلیل سیاست‌های دولت جانی دوباره گرفتند و امیدوارند که وعده تدبیر و امید دولت در مورد احزاب به وقوع بپیوندد.

 

سیدعلی سیدی رکنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: در آیات قرآن کریم و همچنین روایات فراوانی که در ارتباط با کار جمعی و همچنین گروه و حزب وجود دارد، توجه ویژه‌ای به فعالیت‌های گروهی شده است.

 

وی افزود: با توجه به عنایتی که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به فعالیت‌های حزبی دارد، مهمترین اولویت مسئولان در این زمینه باید برای فراهم کردن شرایط گسترش فعالیت احزاب در کشور باشد. کار ابتدایی، رعایت قوانین و مقرراتی است که در مورد فعالیت‌های حزبی و تشکیلاتی در کشور وجود دارد و سپس پرهیز از هرگونه اعمال نظرهای شخصی در مورد این‌گونه فعالیت‌ها.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه "دولت وظیفه دارد قوانین و مقرراتی که در قانون اساسی در راستای فعالیت‌های حزبی و تشکیلاتی در کشور وجود دارد، به عنوان مجری قانون اجرا کند"، خاطرنشان کرد: وزارت کشور، کمیسیون ماده 10 احزاب و همچنین دستگاه‌های مسئول در زمینه احزاب در ابتدا باید قوانین و مقرراتی را که در این مورد وجود دارد، با تدبیر و امید اجرا کنند و تلاش داشته باشند تا از رفتار سلیقه‌ای دوری شود و از اعمال نظرهای شخصی در این زمینه بپرهیزند.

 

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح‌طلب در ادامه به بیان معرفی موانع گسترش فعالیت NGOها در کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در کشور دو عنصر موجب عدم گسترش فعالیت‌های NGOها در کشور شده است که این دو عبارتند از عوامل جاری و عوامل سابق.

 

وی ادامه داد: طی سالیان اخیر اندیشه‌های نادرستی از سوی دولت‌ها در مورد احزاب و فعالیت آن‌ها مطرح می‌شد که ما تاکنون از سوی دولت فعلی با وجود اینکه توانسته‌ است خیلی خوب در راستای تدبیر و امید عمل کند، ابطال این اندیشه‌های منفی را مشاهده نکرده‌ایم. ان‌شاءالله دولت بتواند بر مبنای تدبیر و امید، فرهنگ تحزب را نهادینه کند.

 

سیدی رکنی با ابراز تأسف از اینکه "بیشتر ضرباتی که به فرهنگ تحزب وارد شده، در دهه اخیر بوده است"، اظهار کرد:‌ این ضربات به دلیل اظهارنظرهایی است که ما از سوی مسئولان مربوطه در حوزه احزاب مشاهده می‌کردیم. من معتقدم زمانی فعالیت‌ NGOها در سطح کشور گسترش می‌یابد که مسئولان خرد و کلان در زمینه فرهنگ و کارکرد تحزب از اعمال نظرهای سلیقه‌ای دست بردارند و صرفاً بر مبنای قانون اظهارنظر کنند.

 

وی در پایان در مورد فراهم بودن شرایط برای فعالیت احزاب در کشور، با بیان اینکه در دولت نهم و دهم ابداً چنین شرایطی فراهم نبوده است، گفت: در حال حاضر بستر مناسب برای فعالیت‌های حزبی در کشور در حال تحول است، چراکه در دولت فعلی به دلیل نوع سیاست‌ها و همچنین برنامه‌هایی که دولت در زمینه احزاب در دستور کار خود قرار داده است، احزاب جانی دوباره گرفته‌اند و امیدوار شدند و امیدوارند که وعده تدبیر و امید دولت نیز در این عرصه نهادینه شود.

دیدگاه شما درباره این مطلب :

نام:
ایمیل:
نظر :
كد امنيتي:


کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی جبهه مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است